Zoznam kurzov, prihlásenie na kurzy

Základný stupeň vzdelávania

25. - 28. 6. 2019, Bratislava, Dom športu
Obsahuje výcvik praktických činností a pracovných postupov pri práci vo výške, oboznámenie s teoretickými poznatkami a zákonnými normami súvisiacimi s bezpečnosťou práce. Absolventom je vydaný preukaz pre prácu vo výške a nad voľnou hĺbkou pomocou špeciálnej horolezeckej a speleologickej techniky.

Aktualizačná odborná príprava

27. 6. 2019, Bratislava, lezecká stena K2
Aktualizačnú odbornú prípravu je podľa § 16, odst. 8 zákona 124/2006 Z.z. nutné absolvovať najneskôr do piatich rokov od absolvovania základného stupňa vzdelávania, resp. predchádzajúcej AOP.

Oboznamovanie a informovanie

28. 6. 2019, Bratislava, Dom športu
Je potrebné podľa § 7 zákona 124/2006 Z.z. absolvovať najmenej jeden krát za 12 mesiacov.

29. - 30. 6. 2019, víkendový I, Horná Medvedia skala, Modra
Bezpečnosť, získanie teoretických znalostí a metodicky správnych návykov v skalnom lezení nielen pre úplných začiatočníkov, alebo lezcov so skúsenosťami z umelých stien, ale aj pre záujemcov o zdokonalenie lezeckých zručností na skalách pod odborným vedením.

Detský lezecký tábor

7. - 13. 7. 2019, Porúbka, camp Slnečné skaly
Organizovaný pre deti vo veku 8 - 16 rokov so zameraním na zvládnutie metodicky správnych návykov pri lezení v jednodĺžkových cestách skalných neveľhorských oblastí.

základný, 23. - 28. 7. 2019, Dolina Zeleného plesa
Letný kurz lezenia v horách logicky nadväzuje na skalné lezenie v neveľhorských terénoch. Skúsenosti z lezenia v neveľhorských terénoch, ktoré sú nevyhnutné, aplikuje na podmienky pohybu vo vysokohorskom horolezeckom teréne. Náročnosť výcviku je spätá nielen s potrebou veľmi dobrej telesnej pripravenosti, ale i s vplyvom vysokohorského prostredia.

pre pokročilých, 24. - 28. 7. 2019, Dolina Zeleného plesa

základný, 27.8. - 1. 9. 2019, Dolina Zeleného plesa

Preškolenie inštruktorov horolezectva

letná časť, 30.8. - 1.9. 2018, Chata pri Zelenom plese
Je určené inštruktorom horolezectva 3. kvalifikačného stupňa, ktorým v roku 2019 skončí platnosť kvalifikácie športového odborníka s oprávnením viesť výcvik v získanej odbornej spôsobiloti. Zúčastniť sa ho môžu tiež inštruktori, ktorým platnosť kvalifikácie skončila v roku 2018. Inštruktori, ktorým platnosť kvalifikácie skončila v roku 2017 a skôr, sú povinní absolvovať letné a zimné preškolenie a zúčastniť sa záverečnej časti kurzu inštruktorov, ak sa v danom roku koná. Ak sa v danom roku nekoná, konzultujú spôsob opätovného získania oprávnenia k vedeniu výcviku s metodickou komisiou.

Inštruktor horolezectva

3. - 8. 9. 2019, Dolina Zeleného plesa
Je určený záujemcom o kvalifikáciu inštruktor horolezectva 3. kvalifikačného stupňa. Uchádzač musí byť členom SHS JAMES a mať najmenej dvojročnú prax inštruktora skalného lezenia. Minimálny vek pre uchádzača je 24 rokov. Členovia klubov SHS JAMES predložia potvrdenie predsedu alebo metodika klubu o vyslaní na kurz.

Inštruktor skalného lezenia

druhá časť, 12. - 15. 9. 2019, Demänová, Machnaté
Kurz je určený záujemcom o získanie kvalifikácie pre vedenie výcviku lezenia v skalných neveľhorských terénoch. Podmienkou pre prijatie do kurzu je najmenej ročná prax inštruktora lezenia na umelých stenách, poznatky a zručnosti na úrovni základného kurzu skalného lezenia, lezecká výkonnosť minimálne na úrovni V. stupňa UIAA ako prvolezec, skúsenosti z metodickej práce a pre členov klubov SHS JAMES tiež odporúčanie klubu.

Preškolenie inštruktorov skalného lezenia

13. - 14. 9 2019, Demänová, Machnaté
Je určené inštruktorom horolezectva 2. kvalifikačného stupňa - lezenie v skalných neveľhorských terénoch, ktorým v roku 2019 skončí platnosť kvalifikácie odborníka v športe. Zúčastniť sa ho môžu tiež inštruktori, ktorým platnosť kvalifikácie skončila v roku 2018. Inštruktori, ktorým platnosť kvalifikácie odborníka v športe skončila v roku 2017 a skôr, sa pre obnovenie jej platnosti musia zúčastniť záverečnej časti kurzu inštruktorov skalného lezenia.

Asistent inštruktora lezenia na umelých stenách

III. - X. 2019, Podľa dohody
Cieľom školenia je pripraviť kvalifikovaných pomocníkov inštruktorov lezenia na umelých stenách, ktorí sa budú pod vedením inštruktora podieľať na vedení výcviku. Držiteľ kvalifikácie je oprávnený viesť výcvik len v súčinnosti s inštruktorom horolezectva 1. a vyššieho kvalifikačného stupňa, alebo s trénerom športového lezenia.

Inštruktor lezenia na umelých stenách

III. - X. 2019, Podľa dohody
Kurz inštruktorov lezenia na umelých stenách je určený všetkým, ktorí budú viesť výcvik v lezení na umelých stenách a pôsobiť pri vedení výcviku na lanových prekážkach. Podmienkou účasti na kurze je ukončené úplné stredné, alebo úplné stredné odborné vzdelanie a lezecká výkonnosť na úrovni VI. stupňa klasifikaqčnej stupnice UIAA. Kompletné podmienky sú uvedené v charakteristike odbornosti v Dokumentoch na webe Horolezeckej školy.

Preškolenie inštruktorov lezenia na umelých stenách

III. - X. 2019, Podľa dohody
Preškolenie je určené inštruktorom horolezectva 1. kvalifikačného stupňa - lezenie na umelých stenách a lanové prekážky, ktorým v danom kalendárnom roku končí platnosť kvalifikácie odborníka v športe. Koná sa obvykle v termíne kurzu inštruktorov lezenia na umelých stenách, ale môže byť zorganizované aj samostatne. Ak sa uskutoční samostatne, musí sa ho zúčastniť najmenej 8 záujemcov.

Skupinový, III. - X. 2019, Miesto dohodou

Oboznamovací, III. - X. 2019, Miesto dohodou