Víkend 1. časť 27. - 30. 6. 2024, Dolina Zeleného plesa

30 2024 Víkendový letný horolezecký kurz 1. časť                                       Prihlasovanie do 7.6.2024

Je určený tým záujemcom o absolvovanie letného výcviku v horách, ktorým nevyhovuje štandardná týždenná forma kurzu. Nevyhnutnou podmienkou je predchádzajúce absolvovanie kurzu skalného lezenia, alebo skúsenoti z lezenia jedno a viacdĺžkových ciest v skalných neveľhorských terénoch na úrovni obťažnosti V. stupňa UIAA, ovládanie istenia spolulezca, techniky lezeckého pohybu a manipulácie s lezeckým materiálom. Obsahom výcviku bude aplikovanie skúseností a poznatkov z lezenia v skalných neveľhorských terénoch do prostredia a podmienok vysokých hôr.
Začiatok kurzu je vo štvrtok o 17.-tej hodine.

Ubytovanie počas kurzu je zabezpečené na chate pri Zelenom plese na izbách. K raňajkám, ktoré sú v poplatku za ubytovanie, je možné si objednať aj večeru. Podmienky a ceny nájdete na webe v cenníku Chaty pri Zelenom plese. Individuálne pobytové náklady hradia účastníci priamo na chate.

Cena kurzu je 342 €

Letný horolezecký kurz je logickým pokračovaním lezeckých aktivít v skalných neveľhorských terénoch. Priblíži klasické horolezectvo z tej pravej perspektívy - viacdĺžkové cesty, krásna expozícia, osádzanie a používanie vlastných istení a samozrejme príjemné pocity na vrcholoch tatranských štítov. Všetko doplnené odbornými prednáškami skúsených inštruktorov, ktorí vám radi odovzdajú svoje bohaté poznatky o lezení v horách. Vysoká bezpečnosť a individuálny prístup sú prioritou výcviku. Preto jeden inštruktor vedie pri výcviku na základnom kurze dvoch frekventatov. Vyžaduje sa predchádzajúca lezecká skúsenosť v jedno i viac dĺžkových cestách v neveľhorských terénoch na úrovni obťažnosti V. stupňa UIAA, alebo absolvovanie základného kurzu skalného lezenia.
Pri nadstavbovom výcviku vedie inštruktor troch zverencov. Vyžaduje sa predchádzajúce absolvovanie základného horolezeckého kurzu, alebo skúsenosti z viac dĺžkového lezenia vo vysokohorských terénoch na úrovni obťažnosti IV. - V. stupňa UIAA.
Účastníci kurzov v horách musia mať nasledovný horolezecký materiál: sedací a hrudný úväz, horolezeckú prilbu, 2 karabíny HMS, dve karabíny s poistkou, istiacu pomôcku typu "reverzo" s karabínou, 5 expresov, 5 slučiek (120, 30, 2x 60, 80) 2 prúsiky (pomocná šnúra s hrúbkou 5 - 6 mm) a na dvojicu lano (možnosť zobrať lano - polovičné, alebo dvojča - uveďte v poznámke). Podľa možnosti tiež zaisťovacie prostriedky (vklinence, friendy, ..., skoby, horolezecké kladivo). Lezečky sú z hľadiska lezeckého komfortu odporúčané. V prípade, že potrebný materiál nemáte, môžeme vám ho na kurz zapožičať.
Kurzy sú organizované formou základného výcviku pre tých, ktorí s lezením v horách len začínajú, ale aj formou nadstavbového výcviku pre pokročilejších. Pre záujemcov s vyhranenými požiadavkami organizujeme po dohode o mieste a termíne kurzu skupinový, prípadne individuálny výcvik. Podrobnosti k priebehu kurzu, potrebné informácie a organizačné pokyny dostanú prihlásení účastníci mailom po skončení prihlasovania. Najneskôr však týždeň pred začiatkom kurzu.

Z ceny kurzu poskytujeme členom SHS JAMES zľavu 12%. Podrobnejšie infomácie sú uvedené v pokynoch k platbe
V cene sú zahrnuté kompletné náklady inštruktorov, úrazové poistenie účastníkov, poistenie zásahu horskej služby, tričko s logom horoškoly a réžia horolezeckej školy.
Pobytové náklady uhrádzajú účastníci priamo na mieste poskytovateľovi služieb.