Letný horolezecký kurz

základný, 24. - 29. 8. 2021, Dolina Zeleného plesa
Voľné miesta: 8

33 2021 Základný letný horolezecký kurz                                              Prihlasovanie končí 15.8.2021

Je určený absolventom základného kurzu skalného lezenia, alebo lezcom so skúsenosťami z lezenia viacdĺžkových ciest v skalných neveľhorských terénoch. Jeden inštruktor vedie výcvik dvoch frekventantov.
Ubytovanie v izbách je zabezpečené na chate pri Zelenom plese. Základná cena kurzuje 354 €.
Pobytové náklady nájdete v cenníku chaty.

Prihlásiť sa na kurz. Voľné: 8

Letný horolezecký kurz je logickým pokračovaním lezeckých aktivít v skalných neveľhorských terénoch. Priblíži klasické horolezectvo z tej pravej perspektívy - viacdĺžkové cesty, krásna expozícia, osádzanie a používanie vlastných istení a samozrejme príjemné pocity na vrcholoch tatranských štítov. Všetko doplnené odbornými prednáškami skúsených inštruktorov, ktorí vám radi odovzdajú svoje bohaté poznatky o lezení v horách. Vysoká bezpečnosť a individuálny prístup sú prioritou výcviku. Preto jeden inštruktor vedie pri výcviku na základnom kurze dvoch frekventatov. Vyžaduje sa predchádzajúca lezecká skúsenosť v jedno i viac dĺžkových cestách v neveľhorských terénoch, alebo absolvovanie základného kurzu skalného lezenia. Pri výcviku pokročilých vedie inštruktor troch zverencov. Vyžaduje sa predchádzajúce absolvovanie základného horolezeckého kurzu, alebo skúsenosti z viac dĺžkového lezenia vo vysokohorských terénoch. Účastníci kurzov v horách musia mať nasledovný horolezecký materiál: sedací a hrudný úväz, horolezeckú prilbu, 2 karabíny HMS, dve karabíny s poistkou, istiacu pomôcku typu "reverzo" s karabínou, 5 expresov, 5 slučiek (120, 30, 2x 60, 80) 2 prúsiky (pomocná šnúra s hrúbkou 5 - 6 mm) a na dvojicu lano (možnosť zobrať lano - jednoduché, polovičné, alebo dvojča - uveďte v poznámke). Podľa možnosti tiež zaisťovacie prostriedky (vklinence, friendy, ..., skoby, horolezecké kladivo). Lezečky sú z hľadiska lezeckého komfortu odporúčané. V prípade, že potrebný materiál nemáte, môžeme vám ho na kurz zapožičať.
Kurzy sú organizované formou základného výcviku pre tých, ktorí s lezením v horách len začínajú, ale aj formou nadstavbového výcviku pre pokročilejších. Pre záujemcov s vyhranenými požiadavkami organizujeme po dohode o mieste a termíne kurzu skupinový, prípadne individuálny výcvik. Podrobnosti k priebehu kurzu, potrebné informácie a organizačné pokyny dostanú prihlásení účastníci mailom po skončení prihlasovania. Najneskôr však týždeň pred začiatkom kurzu.

Z ceny kurzu poskytujem členom SHS JAMES zľavu 20%. Úhradu poplatku vykonajú účastníci podľa zálohovej faktúry. Podrobnejšie infomácie sú uvedené v pokynoch k platbe
V cene sú zahrnuté kompletné náklady inštruktorov vrátane stravy a ubytovania, úrazové poistenie účastníkov, poistenie zásahu horskej služby, tričko s logom horoškoly a réžia horolezeckej školy.
Pobytové náklady uhrádzajú účastníci priamo na mieste poskytovateľovi služieb.

Ktorýkoľvek z kurzov môžete pre svojich priateľov, alebo blízkych objednať formou darčekového poukazu. Informujte sa na niektorom z uvedených kontaktov.

Kontaktná osoba: Vladimír Paulík, horoskola@james.sk, tel: +421907816534