Metodická príprava

1. - 3. 6. 2024, Dolina Zeleného plesa

Metodická príprava inštruktrov ľahkého horolezectva                           Prihlasovanie do 23.5.2024

Metodická príprava je prednostne určená inštruktorom SVTS a VhT KST, ktorí absolvovali metodickú prípravu na Halinách v aríli 2024. Zúčastniť sa môžu aj inštruktorom SVTS a VhT KST, ktorých účasť schváli príslušná metodická komisia (SVTS a VhT KST).
Po úspešnom absolvovaní seminára a záverečnej skúšky bude účastníkom udelená kvalifkácia Inštruktor horolezectva 1. kvalifikačného stupňa - ľahké horolezectvo v letnom období.

Uskutoční sa v Doline Zeleného plesa. Ubytovanie je zabezpečené v chate na izbách. Účastníci hradia všetky vlastné náklady súvisiace s pobytom.
Pri prihlásení sa je potrebné v poznámke uviesť záujem o odber večere a prípadné obmedzenia v strave. Príchod je do 17.30, najmenej pol hodinu pred večerou.

Ostaní záujemcovia o účasť mimo prihlásených adeptov na získanie kvalifikácie si pobyt musia zabezpečiť individuálne. Chata je už plne obsadená.

Presný program prípravy a podmienky pre absolvovanie metodickej prípravy dostanú účastníci mailom najneskôr po ukončení termínu prihlásenia sa.

Poplatok za účasť na metodickej príprave je 45 €.
V poplatku je zahrnuté tričko s logom inštruktora SHS JAMES, úrazové poistenie , poistenie na zásah HZS a náklady Horolezeckej školy JAMES na organizačné a administratívne zabezpečenie.

Metodickú prípravu určenú pre doplňujúce vzdelávanie odborníkov v športe organizuje MBK spravidla pre vybrané inštruktorské kvalifikácie. Jej cieľom je prezentovať novinky v materiálnom zabezpečení, spostredkovávať nové poznatky metodike výcviku, upevňovať metodické postupy a utvrdzovať správne návyky pri realizácii vzdelávania v športe v širokom spektre rôznorodých horolezeckých aktivít v záujme zvyšovania bezpečnosti horolezeckého športu.