základný, 23. - 28. 7. 2019, Dolina Zeleného plesa

34 2019 Základný letný horolezecký kurz                                                Prihlasovanie končí 8.7.2019

Je určený absolventom základného kurzu skalného lezenia, alebo lezcom so skúsenosťami z lezenia viacdĺžkových ciest v skalných neveľhorských terénoch. Jeden inštruktor vedie výcvik dvoch frekventantov.
Ubytovanie v izbách je zabezpečené na chate pri Zelenom plese. Základná cena kurzuje 285 €.
Pobytové náklady nájdete v cenníku chaty.

Prihlásiť sa na kurz. Voľné: 2

Letný horolezecký kurz je logickým pokračovaním lezeckých aktivít v skalných neveľhorských terénoch. Priblíži klasické horolezectvo z tej pravej perspektívy - viacdĺžkové cesty, krásna expozícia, osádzanie a používanie vlastných istení a samozrejme príjemné pocity na vrcholoch tatranských štítov. Všetko doplnené odbornými prednáškami skúsených inštruktorov, ktorí vám radi odovzdajú svoje bohaté poznatky o lezení v horách. Vysoká bezpečnosť a individuálny prístup sú prioritou výcviku. Preto jeden inštruktor vedie pri výcviku dvoch frekventatov. Odporúča sa predchádzajúce absolvovanie kurzu lezenia na skalách. Pri výcviku pokročilých vedie inštruktor troch zverencov. Vyžadujú sa pritom predchádzajúce skúsenosti v lezenia viavdĺžkových ciest vo vysokohorskom prostredí.
Účastníci musia mať na kurz nasledovný horolezecký materiál: sedací a hrudný úväz, prilbu, 2 karabíny HMS, dve karabíny s poistkou, zlanovaciu osmu, 5 expresov, 3 slučky (120, 2 x 60-80) 2 prúsiky a na dvojicu lano (možnosť zobrať lano - jednoduché, polovičné, alebo dvojča - uveďte v poznámke). Podľa možnosti tiež zaisťovacie prostriedky (vklinence, friendy, ..., skoby, horolezecké kladivo). Lezečky sú z hľadiska lezeckého komfortu odporúčané. V prípade, že potrebný materiál nemáte, môžeme vám ho na kurz zapožičať.
Kurzy sú organizované formou základného výcviku pre tých, ktorí s lezením v horách len začínajú, ale aj formou nadstavbového výcviku pre pokročilejších. Pre záujemcov s vyhranenými požiadavkami organizujeme po dohode o mieste a termíne kurzu skupinový, prípadne individuálny výcvik. Podrobnosti k priebehu kurzu, potrebné informácie a organizačné pokyny dostanú prihlásení účastníci mailom po skončení prihlasovania. Najneskôr však týždeň pred začiatkom kurzu.

Z ceny kurzu poskytujem členom SHS JAMES zľavu 20%. Úhradu poplatku vykonajú účastníci podľa zálohovej faktúry. Podrobnejšie infomácie sú uvedené v pokynoch k platbe
V cene sú zahrnuté kompletné náklady inštruktorov vrátane stravy a ubytovania, úrazové poistenie účastníkov, poistenie zásahu horskej služby, tričko s logom horoškoly a réžia horolezeckej školy.
Pobytové náklady uhrádzajú účastníci priamo na mieste poskytovateľovi služieb.