Letný horolezecký kurz

Individuálny, 1.1. - 30.12. 2020, Miesto dohodou
Voľné miesta: 2

90 2020 Individuálny výcvik v horách - leto, zima

Je určený záujemcom so špecifickými požiadavkami. Lezcom, ktorí potrebujú vedenie skúseným inštruktorom, alebo chcú uskutočniť náročnejšie výstupy a nemajú dostatok skúseností na ich absolvovanie, prípadne nemajú vhodného spolulezca. Požiadavky je potrebné špecifikovať vopred s dostatočným predstihom najmenej 5 týždňov, aby bolo možné výcvik organizačne zabezpečiť. Po stanovení termínu a miesta výcviku môže byť informácia so súhlasom záujemcovu zverejnená na webe.
Cena výcviku za 1 deň pre jednu osobu je 120 €, pri účasti dvoch osôb 65 € na osobu. V cene nie sú zahrnuté individuálne náklady účastníkov na pobyt v mieste výcviku.

Letný horolezecký kurz je logickým pokračovaním lezeckých aktivít v skalných neveľhorských terénoch. Priblíži klasické horolezectvo z tej pravej perspektívy - viacdĺžkové cesty, krásna expozícia, osádzanie a používanie vlastných istení a samozrejme príjemné pocity na vrcholoch tatranských štítov. Všetko doplnené odbornými prednáškami skúsených inštruktorov, ktorí vám radi odovzdajú svoje bohaté poznatky o lezení v horách. Vysoká bezpečnosť a individuálny prístup sú prioritou výcviku. Preto jeden inštruktor vedie pri výcviku dvoch frekventatov. Odporúča sa predchádzajúce absolvovanie kurzu lezenia na skalách. Pri výcviku pokročilých vedie inštruktor troch zverencov. Vyžadujú sa pritom predchádzajúce skúsenosti v lezenia viavdĺžkových ciest vo vysokohorskom prostredí.
Účastníci musia mať na kurz nasledovný horolezecký materiál: sedací a hrudný úväz, prilbu, 2 karabíny HMS, dve karabíny s poistkou, zlanovaciu osmu, 5 expresov, 3 slučky (120, 2 x 60-80) 2 prúsiky a na dvojicu lano (možnosť zobrať lano - jednoduché, polovičné, alebo dvojča - uveďte v poznámke). Podľa možnosti tiež zaisťovacie prostriedky (vklinence, friendy, ..., skoby, horolezecké kladivo). Lezečky sú z hľadiska lezeckého komfortu odporúčané. V prípade, že potrebný materiál nemáte, môžeme vám ho na kurz zapožičať.
Kurzy sú organizované formou základného výcviku pre tých, ktorí s lezením v horách len začínajú, ale aj formou nadstavbového výcviku pre pokročilejších. Pre záujemcov s vyhranenými požiadavkami organizujeme po dohode o mieste a termíne kurzu skupinový, prípadne individuálny výcvik. Podrobnosti k priebehu kurzu, potrebné informácie a organizačné pokyny dostanú prihlásení účastníci mailom po skončení prihlasovania. Najneskôr však týždeň pred začiatkom kurzu.

Z ceny kurzu poskytujem členom SHS JAMES zľavu 20%. Úhradu poplatku vykonajú účastníci podľa zálohovej faktúry. Podrobnejšie infomácie sú uvedené v pokynoch k platbe
V cene sú zahrnuté kompletné náklady inštruktorov vrátane stravy a ubytovania, úrazové poistenie účastníkov, poistenie zásahu horskej služby, tričko s logom horoškoly a réžia horolezeckej školy.
Pobytové náklady uhrádzajú účastníci priamo na mieste poskytovateľovi služieb.

Ktorýkoľvek z kurzov môžete pre svojich priateľov, alebo blízkych objednať formou darčekového poukazu. Informujte sa na niektorom z uvedených kontaktov.

Kontaktná osoba: Vladimír Paulík, horoskola@james.sk, tel: +421907816534