2x víkend, V. - X. 2021, Miesto dohodou

75 2021 Základný letný horolezecký kurz - dva krát víkend                  Termín a miesto kurzu je potrebné vopred dohodnúť

Je určený záujemcom o absolvovanie letného kurzu, ktorým nevyhovuje štandardná týždenná forma kurzu. Pre zorganizovanie víkendovej formy kurzu je potrebné avizovať záujem najmenej so 6-týždňovým predstihom, aby bolo možné výcvik organizačne zabezpečiť.
Kurz je vhodný pre viacčlenné skupiny. Každý víkend je možné uskutočniť výcvik na inom mieste.

Cena kurzu bude závislá od miesta konania. Maximálne dosiahne 340 € na osobu.

Letný horolezecký kurz je logickým pokračovaním lezeckých aktivít v skalných neveľhorských terénoch. Priblíži klasické horolezectvo z tej pravej perspektívy - viacdĺžkové cesty, krásna expozícia, osádzanie a používanie vlastných istení a samozrejme príjemné pocity na vrcholoch tatranských štítov. Všetko doplnené odbornými prednáškami skúsených inštruktorov, ktorí vám radi odovzdajú svoje bohaté poznatky o lezení v horách. Vysoká bezpečnosť a individuálny prístup sú prioritou výcviku. Preto jeden inštruktor vedie pri výcviku na základnom kurze dvoch frekventatov. Vyžaduje sa predchádzajúca lezecká skúsenosť v jedno i viac dĺžkových cestách v neveľhorských terénoch, alebo absolvovanie základného kurzu skalného lezenia. Pri výcviku pokročilých vedie inštruktor troch zverencov. Vyžaduje sa predchádzajúce absolvovanie základného horolezeckého kurzu, alebo skúsenosti z viac dĺžkového lezenia vo vysokohorských terénoch. Účastníci kurzov v horách musia mať nasledovný horolezecký materiál: sedací a hrudný úväz, horolezeckú prilbu, 2 karabíny HMS, dve karabíny s poistkou, istiacu pomôcku typu "reverzo" s karabínou, 5 expresov, 5 slučiek (120, 30, 2x 60, 80) 2 prúsiky (pomocná šnúra s hrúbkou 5 - 6 mm) a na dvojicu lano (možnosť zobrať lano - jednoduché, polovičné, alebo dvojča - uveďte v poznámke). Podľa možnosti tiež zaisťovacie prostriedky (vklinence, friendy, ..., skoby, horolezecké kladivo). Lezečky sú z hľadiska lezeckého komfortu odporúčané. V prípade, že potrebný materiál nemáte, môžeme vám ho na kurz zapožičať.
Kurzy sú organizované formou základného výcviku pre tých, ktorí s lezením v horách len začínajú, ale aj formou nadstavbového výcviku pre pokročilejších. Pre záujemcov s vyhranenými požiadavkami organizujeme po dohode o mieste a termíne kurzu skupinový, prípadne individuálny výcvik. Podrobnosti k priebehu kurzu, potrebné informácie a organizačné pokyny dostanú prihlásení účastníci mailom po skončení prihlasovania. Najneskôr však týždeň pred začiatkom kurzu.

Z ceny kurzu poskytujem členom SHS JAMES zľavu 20%. Úhradu poplatku vykonajú účastníci podľa zálohovej faktúry. Podrobnejšie infomácie sú uvedené v pokynoch k platbe
V cene sú zahrnuté kompletné náklady inštruktorov vrátane stravy a ubytovania, úrazové poistenie účastníkov, poistenie zásahu horskej služby, tričko s logom horoškoly a réžia horolezeckej školy.
Pobytové náklady uhrádzajú účastníci priamo na mieste poskytovateľovi služieb.