Preškolenie inštruktorov skalného lezenia

4. - 5. 5. 2024, Kalamárka nad Detvou

16 2024 Preškolenie RCI 1                                                                     Prihlasovanie do 10. apríla 2024

Uskutoční sa súbežne s 1. časťou kurzu inštruktorov skalného lezenia. Začiatok preškolenia je v sobotu o 10.30 pri chate Kalamárka.

Poplatok za účasť na preškolení je 79 €

Preškolenie slúži na obnovenie platnosti kvalifikácie inštruktora horolezectva 2. kvalifikačného stupňa - lezenie v skalných neveľhorských terénoch. Trvá dva dni. Obsahom je previerka teoretických poznatkov absolvovaním písomného testu, hodnotenie lezeckej výkonnosti absolvovaním cesty obtiažnosti V. a vyššieho stupňa klasifikácie UIAA a splnením časovej normy pre improvizovanú záchranu Starussovou technikou štandardizovaným postupom. Účastníci preškolenia doložia zoznam svojich metodických aktivít v kluboch, alebo pri iných podujatiach v rámci činnosti SHS JAMES, ktorý vyplnia v písomnej prihláške. Zoznam metodických aktivít za predchádzajúce obdobie, uverejnený v dokumentoch na webe hs.james.sk, zašlú mailom najneskôr 7 dní pred termínom preškolenia na adresu horolezeckej škola JAMES. Po jej doručení dostanú prihlásení účastníci mailom pokyny k priebehu preškolenia.

Poplatok za absolvovanie preškolenia bude stanovený pdľa aktuálnych podmienok ubytovacieho zariadenia.
V poplatku sú zahrnuté kompletné náklady lektorov, tričko s logom inštruktora SHS JAMES, úrazové poistenie a réžia horolezeckej školy. Ak sa preškolenie uskutoční v oblati s pôsobnosťou profesionálnej zložky HZS tak poplatok zahŕňa aj poistenie na zásah HZS.
Nie sú v ňom zahrnuté pobytové náklady účastníkov preškolenia.