Horolezecký kurz na ľadovci

Základný 16. - 21. 6. 2024, Oberwalderhütte

28 2024 Základný horolezecký kuz na ľadovci                                       Prihlasovanie končí 29.2.2024

Uskutoční sa v rakúskych alpách v centrálnej časti Hohe Tauern s ubytovaním na chate Oberwalderhütte. Obsahom výcviku je pohyb po ľadovci s prekonávanie trhlín, záchrana po páde do trhliny a lezecké túry na  okolité trojtisícové vrcholy. Súčasťou kurzu sú teoretické poznatky súvisiace s pohybom a pobytom v ľadovcovom teréne a veľkej nadmorskej výške.

Poplatok je pri účasti 4 osôb 181 € na osobu a pri účasti dvoch osôb 344 € na osobu.
Poplatok nezahŕňa náklady účastníkov ani inštruktora cestu a na pobyt v mieste výcviku. Účastníci musia mať uzatvorené individuálne poistenie pre pobyt v horách.

Obsahom praktického výcviku je zvládnutie bezpečného pohybu po ľadovci, nácvik prekonávania ľadovcových trhlín a zvládnutie pomoci spolulezcovi po páde do trhliny. Skúdenosti z pohybu po strmých snehových poliach s mačkami a čakanom, z lezenia ľadu a lezenia v kombinovanom teréne so striedaním skalných a snehových úsekov budú neoceniteľné pri horolezeckých výstupoch. Povnako ako základné poznatky z lavínovej problematiky. Dôležitou súčasťou teoretickej prípravy bude objasnenie pôsobenia väčších nadmorských výškok na ľudský organizmus a priebehu procesov aklimatizácie. Absolvovanie kurzu rozšíri vašu horolezeckú spôsobilosť o možnosť podnikania vo vysohkých horách ľadovcového charakteru.
K štandardnému letnému a zimnému lezeckému vybaveniu do hôr, vrátane lavínového setu, je potrebné pribaliť ľadovcové okuliare a ochranný krém s vysokým UV fitrom. Oblečenie a obuv zodpovedajúce náročným podmienkam pri celodennom pohybe v prostredí exponovanom na chlad, vlhkosť a nadmorskú výšku. V prípade, že potrebný materiál nemáte, môžeme vám ho na kurz zapožičať.
Podrobnosti k priebehu kurzu, potrebné informácie a organizačné pokyny dostanú prihlásení účastníci mailom po skončení prihlasovania. Najneskôr však 2 týždne pred začiatkom kurzu. Účastníci výcviku musia mať uzatvorené individuálne poistenie pre pobyt v horách v zahraničí. Optimálne členstvo v Alpenverein, prípadne členstvo JAMES SVET PLUS.

Z ceny kurzu poskytujeme členom SHS JAMES zľavu 12%. Podrobnejšie infomácie sú uvedené v pokynoch k platbe
V cene sú zahrnuté kompletné náklady inštruktorov, úrazové poistenie účastníkov, tričko s logom horoškoly a réžia horolezeckej školy.
Pobytové a cestovné náklady uhrádzajú účastníci individuálne.

Kurzov môžete pre svojich priateľov, alebo blízkych objednať formou darčekového poukazu. Informujte sa na niektorom z uvedených kontaktov.