Preškolenie inštruktorov skialpinizmu

SMI 2,3 20. - 21. 4. 2024, Jasná - Chopok

07 2024 Preškolenie inštruktorov skialpinizmu                                      Prihlasovanie do 28. 3. 2024

Preškolenie je určené inštruktorom skialpinizmu, ktorí absolvovali kurz do roku 2017 a ktorým bola platnosť 2. kvalifikačného stupňa rozhodnutím VV SHS JAMES predĺžená do 31.12. 2023.
Začiatok je v sobotu o 08.00 hodine pred hotelom Liptov. Presný program preškolenia dostanú účastníci mailom.

Poplatok za účasťna preškolení je 155 €.

Preškolenie slúži na aktualizáciu kvalifikačného stupňa odbornej spôsobilosti vo vedení výcviku skialpinizmu. Organizuje sa spravidla vo Vysokých Tatrách, alebo Nízkych Tatrách, prípadne na ľadovci. Inštruktor si v danom roku vyberie len jednu alternatívu, ak sú organizované obe. Preškolenie trvá tri dni. Preškolenie na ľadovci je prispôsobené dĺžke základného kurzu na ľadovci a trvá obvykle 6-7 dní. Obsahom preškolenia je hodnotenie metodických aktivít inštruktora potvrdených podpisom predsedu, alebo metodika klubu. Hodnotenie skialpinistických zručností a lyžiarskej výkonnosti pozostáva z absolvovania skialpinistickej túry v teréne s obťažnosťou zodpovedajúcou priznanému kvalifikačnému stupňu. Súčasťou preškolenia je absolvovanie testu vyhľadávania osoby zasypanej v lavíne. V závere absolvujú účastníci písomný test.

Podrobné pokyny k priebehu preškolenia dostanú prihlásení účastníci v pozvánke najneskôr 7 dní pred jeho začiatkom.

Poplatok za účasť je závislý od miesta realizácie preškolenia.
V cene sú zahrnuté kompletné náklady lektorov, tričko s logom inštruktora SHS JAMES, úrazové poistenie a réžia horolezeckej školy. V prípade realizácie na území SR tiež poistenie na zásah HZS.
Poplatok nezahŕňa pobytové náklady účastníkov preškolenia.