Inštruktor skialpinizmu

Lyžovanie SMI 1 11. - 14. 4. 2024, Chopok - juh

06 2024 Technika lyžovania, pohyb v teréne                                        Prihlasovanie končí 1. 3. 2024

Záverečná časť špeciálnej odbornej prípravy kurzu inštrutorov skitouringu. Obsahom výcviku je technika lyžovania a pohyb vo voľnom teréne. Je potrebé sa prihlásiť!

Uskutoční sa na Chopku s ubytovaním na chate Zázvor. .Záujem je nutné oznámiť mailom na horoskola@james.sk, aby bolo možné rezerváciu potvrdiť.
Náklady na pobyt účastníci hradia individuálne. Pri výcviku bude potrebný skipass.

Poplatok za účasť je 535 €.

Kvalifikačné kurzy inštruktorov skialpinizmu pozostávajú vždy zo všeobecnej a špeciálnej časti odbornej prípravy.
Špeciálna časť odbornej prípravy obsahuje teoretickú a praktickú prípravu v súlade so vzdelávacím systémom uvedeným v dokumentoch metodickej komisie, ktorý obasahuje aj podmienky prijatia do kurzu. Jednotlivé časti sú zamerané na lyžiarsku prípravu, metodiku výučby pohybu na skialpinistických lyžiach, metodiku výučby požadovaných horolezeckých zručností a lavínovú problematiku.

Nevyhnutnou podmienkou udelenia kvalifikácie Inštruktor skialpinizmu príslušného kvalifikačného stupňa a zápisu do registra odborníkov v športe, je absolvovanie všeobecnej časti odbornej prípravy na niektorej zo športových fakúlt. Účasť na všeobecnej časti prípravy sprostredkuje prihláseným účastníkom kurzu Horolezecká škola JAMES podľa ich záumu a prihlásenia sa na termín na webe horoškoly. Informácie k všeobecnej časti odbornej prípravy sú priebežne uverejňované na webových stránkach Inštruktorskej akadémie FTVŠ UK Bratislava, Trénerského vzdelávacieho centra Filozofickej fakulty UMB Banská Bystrica a Fakulty športu Prešovskej univerzity v Prešove.

Ďalšou nutnou podmienakou pre získanie kvalifikácie odborníka v športe je odovzdanie záverečnej práce v stanovenom rozsahu, zamearnej na metodiku výcviku tradičného skialpinizmu.

Pokyny k priebehu jednotlivých častí kurzu, k obsahovej náplni spolu s podmienkami absolvovania, dostanú účastníci v pozvánke najneskôr 7 dní pred ich začiatkom.
Po úspešnom absolvovaní vzdelávania získajú absolventi kurzu osvedčenie o odornej spôsobilosti na výkon odbornej činnosti v športe, na základe ktorého im bude vydaný preukaz, oprávňujúci k vedeniu výcviku v skialpinizme v rozsahu oprávení držiteľa príslušného kvalifikačného stupňa. Odborná spôsobilosť je platná počúc dňom zápisu do registra odborníkov v športe.

Poplatky za za účasť na jednotlivých častiach kurzu budú prispôsobené miestu výcviku.
V poplatku sú zahrnuté náklady lektorov, tričko s logom inštruktora SHS JAMES, ktoré dostanú úspešní absolventi kurzu, úrazové poisteniepoistenie na zásah HZS a réžia horolezeckej školy.
V cene nie sú zahrnuté pobytové náklady účastníkov kurzu.

Kontaktná osoba: Vladimír Paulík, horoskola@james.sk, tel: +421 907 816 534