Kurz skalného lezenia

Skupinový, III. - X. 2023, Miesto dohodou

50 2023 Skupinový kurz skalného lezenia                  V prihlasovaní uveďte vaše požiadavky na obsah, miesto a termín kurzu

Kurz je určený pre záujemcov so skúsenosťami zo skalného lezenia, optimálne pre ucelené skupiny s konkrétnym záujmom o obsah kurzu, predovšetkým ako forma zdokonaľovacieho výcviku. Obsah 5,5 dňového kurzu zodpovedá obsahu základného výcviku.Po dohode je možnétrvanie kurzu upraviť podľa konkrétnych požiadaviek.
Po prihlásení sa dostatočného počtu záujemcov vás oslovíme a dohodneme s vamipotrebné podrobnosti. Po stanovení termínu a miesta bude informácia zverejnená na webe ako samostatný kurz.

Poplatok pri výcviku trvajúcom 4,5 dňa je 210 €, pri 5,5 dňovom výcviku 260 €. Cena je kalkulovaná pre minimálny počet troch účastníkov na inštruktora. Nie sú v nej zahrnuté pobytové náklady účastníkov. V prípade menšieho počtu účastníkov,alebo skrátenia doby kurzu, bude cena upravená dohodou.

Obsahom kurzov skalného lezenia sú nevyhnutné teoretické poznatky súvisiace so skalným lezením, technika pohybu v skalnom teréne, metodicky správne návyky istenia a zaisťovania postupu v skalnom teréne, zlanovanie a ostatné činnosti potrebné pre lezenie jedno i viac dĺžkových ciest v skalných neveľhorských oblastiach.
Povinný lezecký materiál pre účastníkov kurzov je sedací a hrudný úväz, horolezecká prilba, 2 - 3 karabíny s poistkou, minimálne jedna karabína HMS, istiaca pomôcka, cca 5 expresov, 2 - 3 slučky (šitá polyamid - 60, 80, 120 cm), 2 prúsiky (pomocná šnúra 5 - 6 mm, 100, 120 cm) a na dvojicu jednoduché lano. Podľa možností zaisťovacie prostriedky - vklínence, friendy, ... Lezečky sú z hľadiska lezeckého komfortu odporúčané. Potrebu zapožičať materiál uveďte v poznámke prihlasovacieho formulára.
Metodické materiály s problematikou skalného lezenia dostanú frekventanti kurzov v elektronickej podobe. Po ukončení kurzu získajú frekventanti osvedčenie o jeho absolvovaní.

Kurzy skalného lezenia sú určené nielen začiatočníkom, ale s diferencovaným obsahom i pokročilým a skúsenejším lezcom. Pre nich pripravíme podľa požiadaviek skupinový, alebo individuálny výcvik, pri ktorom je potrebné vopred dohodnúť miesto, termín a obsah výcviku. Podobne ako pri oboznamovacom výcviku určenom úplným lezeckým laikom, aby získali predstavu o tom, čo je lezenie a čo všetko so sebou prináša.
Podrobnosti k priebehu kurzu, potrebné informácie a organizačné pokyny dostanú prihlásení účastníci mailom po skončení prihlasovania. Najneskôr však týždeň pred začiatkom kurzu.

Z ceny kurzu poskytujeme členom SHS JAMES zľavu 12%. Podrobnejšie infomácie sú uvedené v pokynoch k platbe
V cene sú zahrnuté kompletné náklady inštruktorov, úrazové poistenie účastníkov, poistenie zásahu horskej služby, ak sa kurz koná v oblasti s pôsobnosťou HZS, tričko s logom horoškoly a réžia horolezeckej školy.
Pobytové náklady uhrádzajú účastníci priamo na mieste poskytovateľovi služieb, ak nie je v popise kurzu uvedené inak.