Metodický seminár HŠ JAMES

19. - 21. 4. 2024, Jelenec pri Nitre

Metodický seminár Horolezeckej školy JAMES                                     Prihlasovanie do 16.4.2024

Seminár pripravila Horolezecká škola JAMES. Je určený inštruktorom SHS JAMES, ktorí sa podieľajú na vedení výcviku vo všetkých formách kurzov HŠ JAMES.
Cieľom seminára je diskusia k problematike metodiky výcviku v disciplínach horolezetva v súlade so vzdelávacím systémom odborníkov v športe v SHS JAMES.

Uskutoční sa na chate SHS JAMES (pred chatou Nitra odbočiť vpravopo neupravenej lesnej ceste) v Jelenci v rekreačnej lokalite Remitáž. Praktická časť seminára, spojená s ukážkami a s prípravou metodických stanovíšť pre vedenie výcviku v skalnom lezení, bude realizovaná v skalnej oblasti Studený hrad (skaly pod Gýmešom). Začiatok seminára je v piatok o 18.-tej s príchodom do 17.-tej. Piatočný program bude zameraný na prezentáciu a spresnenie poňatia obsahu rôznych foriem základných kurzov skalného lezenia, horolezeckých a skialpinistickýck kurzov a kurzov ľahkého horolezectva. Praktická časť v sobotu cca do 16.-tej bude venovaná ukážkam metodických postupov a príprave stanovíšť pre výcvik v skalnom lezení. V sobotu po večeri bude pokračovať diskusia k metodike výcviku. Súčasťou bude prezentácia súčasných a príprava ďalších metodickýcm materiálov pre výcvik.
Presnejší program seminára spolu s podkladmi bude účastníkom k dispozícii najneskôr 5 dní pred začiatkom. .

Ubytovanie je zabezpečené na chate JAMES na izbách s posteľnou bielizňou. Je možnosť využiť spanie ma matracoch na povale vo vlastnom spacom vaku K dispozícii je kompletne vybavená kuchynka s plynopvým sporákom. WC a sprcha s prístupom zvonku. Pred chatkou je parkovisko s kapacitou 5 - 6 vozidiel.
Ubytovanie a sobotňajšia večera je v réžii Horolezeckej školy. Na seminár sa prihláste, z dôvodu spresnenia počtu ubytovaných a zabezpečenia večere v sobotu, najneskôr do 15.4.2024 vrátane.

V prípade potreby sa obráťte na koordinátora akcie - Vladimír Paulík +421 907 816 534

Semináre Horolezeckej školy JAMES sú organizované spravidla pre odborníkov v športe, ktorí pôsobia pri výcviku počas kurzov HŠJ. Semináre sú zamerané predovšetkým na metodiku výcviku. Ich cieľom je diskutovať o metodických postupoch, o spôsoboch vedenia výcviku, spôsoboch učenia a upevňovania správnych metodických návykov pri vykonávaní rôznorodých horolezeckých aktivít v záujme zvyšovania bezpečnosti horolezeckého športu.