Inštruktor skialpinizmu

Lavínový kurz SMI 1 25. - 28. 1. 2024, Žiarska dolina

02 2024 Lavínový kurz pre inštruktorov skitouringu                                 Prihlasovanie končí 15.12.2024

Kurz je prvou špeciálnou časťou odbornej prípravy kurzu inštruktorov skitouringu. Je určený uchádzačom, ktorí splnili vstupné požiadavky. Na kurz sa musia prihlásiť!
Kurz sa uskutoční v Žiarske doline. Začiatok kurzu je 25. januára o 08.30. Na Žiarskej chate je pre účastníkov kurzuzabezpečený pobyt v izbách. Záujem potvrďte mailom na horoskola@james.sk po oznámení úspešného splnenia vstupných požiadaviek pre účasť na kurze.
Náklady na pobyt účastníci hradia individuálne na Žiarskej chate.

Poplatok za účasť na lavínovom kurze je 465 €.

Kvalifikačné kurzy inštruktorov skialpinizmu pozostávajú vždy zo všeobecnej a špeciálnej časti odbornej prípravy.
Špeciálna časť odbornej prípravy obsahuje teoretickú a praktickú prípravu v súlade so vzdelávacím systémom uvedeným v dokumentoch metodickej komisie, ktorý obasahuje aj podmienky prijatia do kurzu. Jednotlivé časti sú zamerané na lyžiarsku prípravu, metodiku výučby pohybu na skialpinistických lyžiach, metodiku výučby požadovaných horolezeckých zručností a lavínovú problematiku.

Nevyhnutnou podmienkou udelenia kvalifikácie Inštruktor skialpinizmu príslušného kvalifikačného stupňa a zápisu do registra odborníkov v športe, je absolvovanie všeobecnej časti odbornej prípravy na niektorej zo športových fakúlt. Účasť na všeobecnej časti prípravy sprostredkuje prihláseným účastníkom kurzu Horolezecká škola JAMES podľa ich záumu a prihlásenia sa na termín na webe horoškoly. Informácie k všeobecnej časti odbornej prípravy sú priebežne uverejňované na webových stránkach Inštruktorskej akadémie FTVŠ UK Bratislava, Trénerského vzdelávacieho centra Filozofickej fakulty UMB Banská Bystrica a Fakulty športu Prešovskej univerzity v Prešove.

Ďalšou nutnou podmienakou pre získanie kvalifikácie odborníka v športe je odovzdanie záverečnej práce v stanovenom rozsahu, zamearnej na metodiku výcviku tradičného skialpinizmu.

Pokyny k priebehu jednotlivých častí kurzu, k obsahovej náplni spolu s podmienkami absolvovania, dostanú účastníci v pozvánke najneskôr 7 dní pred ich začiatkom.
Po úspešnom absolvovaní vzdelávania získajú absolventi kurzu osvedčenie o odornej spôsobilosti na výkon odbornej činnosti v športe, na základe ktorého im bude vydaný preukaz, oprávňujúci k vedeniu výcviku v skialpinizme v rozsahu oprávení držiteľa príslušného kvalifikačného stupňa. Odborná spôsobilosť je platná počúc dňom zápisu do registra odborníkov v športe.

Poplatky za za účasť na jednotlivých častiach kurzu budú prispôsobené miestu výcviku.
V poplatku sú zahrnuté náklady lektorov, tričko s logom inštruktora SHS JAMES, ktoré dostanú úspešní absolventi kurzu, úrazové poisteniepoistenie na zásah HZS a réžia horolezeckej školy.
V cene nie sú zahrnuté pobytové náklady účastníkov kurzu.

Kontaktná osoba: Vladimír Paulík, horoskola@james.sk, tel: +421 907 816 534