Preškolenie inštruktorov horolezectva

Zimná časť, 1. - 3. 3. 2024, Chata pri Zelenom plese

15 2024 Preškololenie MCI zimná časť                                                    Prihlasovanie končí 14.1.2024

Uskutoční sa v Doline Zeleného plesa paralelne so základným zimným horolezeckým kurzom. Začiatok je v piatok o 14.00

Súčasťou splnenia podmienok pre predĺženie kvalifikácie je zaslanie absolvovaných horolezeckých výstupov za obdobie od posledného absolvovaného preškolenia. Formulár pre zaslanie údajov je uvedený na webe Horolezeckej škola JAMES v odkaze na Dokumenty.

Inštruktor horolezectva mmusí, v zmysle platných podmienok pre obnovenie kvalifikácie, absolvovať striedavo letnú a zimnú časť preškolenia.

Poplatok za účasť je 159 €.

Preškolenie slúži na obnovenie oprávnenia viesť výcvik inštruktora horolezectva 3. kvalifikačného stupňa. Organizuje sa v letnom, alebo v zimnom období, prípadne na ľadovci. Inštruktor v príslušnom roku absolvuje len jedno z preškolení, pričom zimná časť môže byť absolvovaná v ľadovcových horách. Inštruktor je povinný pravidelne striedať letnú a zimnú časť preškolenia. Letná aj zimná časť preškolenia trvá tri dni. Ľadovcová časť je prispôsobená dĺžke základného kurzu na ľadovci a trvá obvykle 7 dní. Súčasťou podmienok absolvovania preškolenia je zhodnotenie metodických aktivít inštruktora a výstupov v horách realizovaných v období od predchádzajúceho preškolenia. Tieto inštruktor uvedie v písomnej prihláške, zaskanej na adresu horolezeckej školy najneskôr 7 dní pred termínom preškolenia. Prihláška je zverejnená na webovej stránke Horolezeckej školy JAMES v odkaze Dokumenty. Hodnotenie lezeckej výkonnosti a metodických návykov inštruktora v lete pozostáva z absolvovania cesty obtiažnosti V. a vyššieho stupňa klasifikácie UIAA a splnenia časovej normy pre improvizovanú záchranu Starussovou technikou štandardizovaným postupom. V zime absolvovaním IV. a vyššieho stupňa klasifikácie UIAA a absolvovaním testu vyhľadávania osoby v lavíne.

Podrobné pokyny k priebehu preškolenia dostanú prihlásení účastníci mailom najneskôr 7 dní pred jeho začiatkom.

Poplatok za účasť je závislý od miesta konania preškolenia.
V cene sú zahrnuté kompletné náklady lektorov, tričko s logom inštruktora SHS JAMES, úrazové poistenie a réžia horolezeckej školy. V prípade potreby tiež poistenie na zásah HZS. V cene nie sú zahrnuté pobytové náklady účastníkov kurzu.