Lezenie ľadov

I. - II. 2024, Liptov, Slovenský raj

23 2024 Výcvik v lezení vodných ľadov                                                Prihlásením sa prejavíte záujem

Výcvik sa, podľa aktuálnych podmienok, uskutoční v niektorej z lokalít Západných Tatier v okolí Liptovského Mikuláša, alebo v roklinách Slovenského raja.
Trvanie výcviku 3 dni - príchod vo štvrtok podvečer, odchod v nedeľu popoludní.

V prihlasovaní budeme evidovať váš záujem a v prípade vhodných podmienok na výcvik vás oslovíme mailom a pripravíme kurz. Ubytovanie bude zabezpečené po dohodnutí termínu a miesta výcviku. Minimálny počet účastníkov sú 3 osoby.

Poplatok za kurz pre štvoricu účastníkov je 179 € na osobu, pre trojicu 231 €.

Obsahom kurzu sú okrem praktického výcviku v zvládnutí techniky ľadového lezenia tiež poznatky súvisiace s technikou pohybu v ľade, s používaným materiálnym vybavením a s bezpečnosťou pri lezení v zimných terénoch. Konanie kurzu je podmienené aktuálnymi podmienkami v danej oblasti a je preto potrebné počítať s eventuálnym časovým posunom, prípadne so zmenou miesta kurzu. Účastníci kurzu musia mať základné skúsenosti z pohybu v zimnom vysokohorskom horolezeckom teréne.
Okrem základného horolezeckého materiálu - sedací a hrudný úväz, prilba, horolezecké lano (polovičné alebo dvojičky), 3-4 karabíny s poistkou, istiaca pomôcka, 2 - 3 slučky, 4-5 expresov, 2 prúsiky - je potrebná kompletná výstroj na zimné lezenie - 2 čakany, mačky (najvhodnejšie s rýchloupínaním), tvrdé zimné topánky, okuliare. Materiál s výnimkou osobných vecí (obuv, oblečenie) potrebný na kurz je možné si po dohode za poplatok zapožičať. Oblečenie musí byť odolné voči vode a prispôsobené celodennej námahe v prostredí exponovanom na chlad.

Podrobnosti k priebehu kurzu, potrebné informácie a organizačné pokyny dostanú prihlásení účastníci mailom po skončení prihlasovania. Najneskôr však týždeň pred začiatkom kurzu.

Z ceny kurzu poskytujem členom SHS JAMES zľavu 12%. Podrobnejšie infomácie sú uvedené v pokynoch k platbe
V cene sú zahrnuté kompletné náklady inštruktorov, úrazové poistenie účastníkov, poistenie zásahu horskej služby, tričko s logom horoškoly a réžia horolezeckej školy.
Pobytové náklady uhrádzajú účastníci priamo na mieste poskytovateľovi služieb.