Skialpinistický kurz

Skialp víkend I. - IV. 2024, Dohodou

20b 2024 Skialpinistický víkend                                                             Prihlásením evidujeme váš záujem

Je určený začínajúcim a mierne pokročilým záujemcom o túto formu pohybu v zimných terénoch, ktorí chcú zvládnuť, resp. sa zdokonaliť v technike pohybu na lyžiach v neupravenom voľnom teréne. Predpokladá sa veľmi dobrá úroveň techniky lyžovania na upravených lyžiarskych svahoch a zvládnutie základných skialpinistických zručností a návykov spolu s poznatkami z lavínovej prevencie.

Termín je potrebné dohodnúť najmenej s trojtýždňovým predstihom, aby bolo možné výcvik zabezpečiť. Predpokladaný začiatok je v sobotu skoro ráno a ukončenie v nedeľu popoludní. V prípade dohody je možné časy upraviť. Špecifické požiadavky na obsah výcviku je potrebné uviesť v poznámke v prihlasovaní, prípadne dohodnúť vopred telefonicky, alebo mailom.
Minimálny počet účastníkov sú 3 osoby. V prípade menšieho počtu bude cena stanovená dohodou.

Ak preferujete lokalitu opre výcvik, napíšte to do poznámky v prihlasovaní.

Cena víkendového výcviku je 166 € Cena môže byť upravená na základe dohody s účastníkmi podľa špcifických požiadaviek.

V cene nie sú zahrnuté pobytové náklady účastníkov.

Obsahom výcviku je pohyb na skialpinistických lyžiach v neupravenom horskom a vysokohorskom teréne. Technika vystupovania na lyžiach so stúpacími pásmi pri rôznych sklonoch svahov a používanie doplnkového horolezeckého vybavenia pri výstupoch. Technika zjazdu v závislosti na sklone terénu a kvalite snehu. Hodnotenie svahov z hľadiska lavínovej expozície. Rozsah zručností a poznatkov je diferencovaný podľa typu kurzu a prispôsobený technickej a telesnej pripravenosti zúčastnených.
Účastníci kurzov musia mať kompletné skialpinistické vybavenie. Skialpinistické topánky a lyže so stúpacími pásmi, palice, prilbu, lavínový set (vyhľadávač, sonda, lopata), lyžiarske okuliare a podľa potreby aj doplnkové horolezecké vybavenie, ktoré bude sprenené podľa typu kurzu. Oblečenie a obuv primerané zimným podmienkam a celodennému pohybu v prostredí exponovanom na chlad a vlhkosť.
Kurzy sú organizované pre začiatočníkov, pokročilých i skúsených skialpinistov. Pre záujemcov so špecifickými požiadavkami organizujeme skupinový a individuálny výcvik, pri ktorom je potrebné vopred dohodnúť miesto, termín a obsah výcviku. Podrobnosti k priebehu kurzu, potrebné informácie a organizačné pokyny dostanú prihlásení účastníci mailom po skončení prihlasovania. Najneskôr však týždeň pred začiatkom kurzu.

Z ceny kurzu poskytujeme členom SHS JAMES zľavu 12%. Podrobnejšie infomácie sú uvedené v pokynoch k platbe
V cene sú zahrnuté kompletné náklady inštruktorov, úrazové poistenie účastníkov, poistenie zásahu horskej služby, tričko s logom horoškoly a réžia horolezeckej školy.
Pobytové náklady uhrádzajú účastníci priamo na mieste poskytovateľovi služieb.