Zimný horolezecký kurz

Individuálny, 1. 1. - 30. 4. 2021, podľa výberu
Voľné miesta: 2

90 2021 Individuálny výcvik v horách -  zima

Individuálny výcvik v horách je určený záujemcom so špecifickými požiadavkami. Lezcom, ktorí potrebujú vedenie skúseným inštruktorom, alebo chcú uskutočniť náročnejšie výstupy a nemajú dostatok skúseností na ich absolvovanie, prípadne nemajú vhodného spolulezca. Požiadavky je potrebné špecifikovať vopred s dostatočným predstihom najmenej 5 týždňov, aby bolo možné výcvik organizačne zabezpečiť. Po stanovení termínu a miesta výcviku môže byť informácia so súhlasom záujemcovu zverejnená na webe.
Cena výcviku za 1 deň pre jednu osobu je 145 €, pri účasti dvoch osôb 75 € na osobu. V cene nie sú zahrnuté individuálne náklady účastníkov na pobyt v mieste výcviku.

Termín a miesto výcviku je potrebné dohodnúť vopred najmenej s trojtýždňovým prdstihom na horoskola@james.sk

Obsahom výcviku je pohyb po strmých snehových poliach, lezenie ľadov a lezenie v kombinovanom teréne so stredaním skalných a snehových úsekov, ľadu a zamrznutých tráv. Technické zručnosti sú doplnené o pohyb v mačkách, používanie čakanov, istenie a zaisťovanie sa vo všetkých druhoch terénu v zimných podmienkach. Samozrejmosťou sú základné poznatky z lavínovej problematiky.
K letnému lezeckému vybaveniu do hôr je potrebné pribaliť horolezecké mačky, horolezecké čakany a lavínový set. Oblečenie a obuv primerané zimným podmienkam a celodennému pohybu v prostredí exponovanom na chlad a vlhkosť. V prípade, že potrebný materiál nemáte, môžeme vám ho na kurz zapožičať.
Kurzy sú organizované formou základného výcviku pre tých, ktorí so zimným lezením len začínajú, ale aj formou nadstavbového výcviku pre pokročilejších. Pre záujemcov s vyhranenými požiadavkami organizujeme po dohode o mieste a termíne kurzu skupinový, prípadne individuálny výcvik. Podrobnosti k priebehu kurzu, potrebné informácie a organizačné pokyny dostanú prihlásení účastníci mailom po skončení prihlasovania. Najneskôr však týždeň pred začiatkom kurzu.

Z ceny kurzu poskytujem členom SHS JAMES zľavu 20%. Úhradu poplatku vykonajú účastníci podľa zálohovej faktúry. Podrobnejšie infomácie sú uvedené v pokynoch k platbe
V cene sú zahrnuté kompletné náklady inštruktorov vrátane stravy a ubytovania, úrazové poistenie účastníkov, poistenie zásahu horskej služby, tričko s logom horoškoly a réžia horolezeckej školy.
Pobytové náklady uhrádzajú účastníci priamo na mieste poskytovateľovi služieb.

Ktorýkoľvek z kurzov môžete pre svojich priateľov, alebo blízkych objednať formou darčekového poukazu. Informujte sa na niektorom z uvedených kontaktov.

Kontaktná osoba: Vladimír Paulík, horoskola@james.sk, tel: +421907816534