Zimný horolezecký kurz

Víkendový 1. časť, 15. - 18. 2. 2024, Dolina Zeleného plesa

22a 2024 Víkendový zimný kurz 1. časť                                                   Prihlasovanie končí 26. 1. 2024

Kurz sa uskutoční v Doline Zeleného plesa. Ubytovanie bude zabezpečené v izbách na chate pri Zlenom plese.
Je prvou časťou základného zimného horolezeckého kurzu organizovaného formou dvoch predĺžených víkendov. Od záujemcov sa vyžaduje predchádzajúca lezecká skúsenosť v horách v letných podmienkach. Počas kurzu bude jeden inštruktor viesť výcvik dvoch frekventantov.

Poplatok za 1. časť je 342 € za osobu.

Kurzu je možné pripraviť aj formou rozširujúceho výcviku pre pokročilých záujemcov s konkrétnymi požiadavkami na výcvik v zimných podmienkach našich veľhôr. V takom prípade sa od účastníkov vyžaduje predchádzajúca  lezecká skúsenosť vo vysokohorských terénoch v horách v letných aj zimných podmienkach.
Jeden inštruktor bude viesť výcvik maximálne troch frekventantov.

Cena pri trojici frekventantov na lektora je 235 € za osobu, pri dvojici 342 € za osobu.

Výcvik sa uskutoční v Doline Zeleného plesa. Ubytovanie bude zabezpečené na izbe.

Obsahom výcviku je pohyb po strmých snehových poliach, lezenie ľadov a lezenie v kombinovanom teréne so stredaním skalných a snehových úsekov, ľadu a zamrznutých tráv. Technické zručnosti sú doplnené o pohyb v mačkách, používanie čakanov, istenie a zaisťovanie sa vo všetkých druhoch terénu v zimných podmienkach. Samozrejmosťou sú základné poznatky z lavínovej problematiky.
K letnému lezeckému vybaveniu do hôr je potrebné pribaliť horolezecké mačky, horolezecké čakany a lavínový set. Oblečenie a obuv primerané zimným podmienkam a celodennému pohybu v prostredí exponovanom na chlad a vlhkosť. V prípade, že potrebný materiál nemáte, môžeme vám ho na kurz zapožičať.
Kurzy sú organizované formou základného výcviku pre tých, ktorí so zimným lezením len začínajú, ale aj formou nadstavbového výcviku pre pokročilejších. Pre záujemcov s vyhranenými požiadavkami organizujeme po dohode o mieste a termíne kurzu skupinový, prípadne individuálny výcvik. Podrobnosti k priebehu kurzu, potrebné informácie a organizačné pokyny dostanú prihlásení účastníci mailom po skončení prihlasovania. Najneskôr však týždeň pred začiatkom kurzu.

Z ceny kurzu poskytujeme členom SHS JAMES zľavu 12%. Podrobnejšie infomácie sú uvedené v pokynoch k platbe
V cene sú zahrnuté kompletné náklady inštruktorov, úrazové poistenie účastníkov, poistenie zásahu horskej služby, tričko s logom horoškoly a réžia horolezeckej školy.
Pobytové náklady uhrádzajú účastníci priamo na mieste poskytovateľovi služieb.